AUI

AUI

Der er 3 varer.

Viser 1-3 af 3 element(er)

Aktive filtre

RJ45 til AUI 10Base-5...

RJ45 til AUI 10Base-5 netværk, RJ45/AUI, DB15 han, 100m UTP

AUI omformer til UTP kabel, ekstern forsyning
1 x DB15 han til 10 Base-5 (AUI)
1 x RJ45 jack til 10 Base-T
Max kabellængde: 100m max per UTP kabler
LED: POWER, COL, LINK, TP/RCV
IEEE 802.3 10Base-T/AUI Ethernet
FCC Class A Subpart B of Part15 Requirement

Pris 1.774,00  DKK
Varenummer ETH-AUI-RJ45
På vej ind  
  • RJ45 til AUI 10Base-T...

    RJ45 til AUI 10Base-T netværk, RJ45 / AUI, max. 500m

    AUI konverter til UTP kabel, ekstern forsyning
    1 x DB15 AUI hun 10 Base-5 (AUI)
    1 x RJ45 hun 10 Base-T
    Max kabellængde: 500 m maks. pr. (tykt Ethernet), 100 m maks. pr. UTP-kabel
    LED: POWER, COL, LINK, TP / RCV
    IEEE 802.3 10Base-T / AUI Ethernet
    IEEE 802.2 10Base-T/10Base-2
    FCC Klasse A Subpart B eller Part15 Krav

    Pris 1.590,00  DKK
    Varenummer ETH-RJ45-AUI
    Fysisk på lager  
  • AUI til fiber DB15 han til...

    AUI til fiber DB15 han til ST fiberstik. Single Mode.

    RESTSALG - begrænset antal

    Omformer AUI porten til fiberkabel tilslutning.
    Kun beregnet til montage direkte på netkort eller HUB
    Ideel til isolation af PC fra netværket eller mod stelpotentiale; forskelle mellem forskellige forsyningsnet
    Maks. kabellængder: AUI 50 meter, fiberoptisk 2000 meter
    Strømforsynes fra AUI porten som leverer 10 - 15 VDC /200 mA
    Stik: DB15 hanstik til AUI port og ST stik til lyslederkabel

    Pris 4.079,00  DKK
    Varenummer ETH-AUI-FIBER-S
    Fysisk på lager