Industriel

Industriel

Der er 32 varer.

Viser 1-20 af 32 element(er)

Aktive filtre

  • RJ45 til 10Base-5 netværk,...

    RJ45 til 10Base-5 netværk, RJ45/AUI, DB15 han, 100m UTP

    AUI omformer til UTP kabel, ekstern forsyning
    1 x DB15 han til 10 Base-5 (AUI)
    1 x RJ45 jack til 10 Base-T
    Max kabellængde: 100m max per UTP kabler
    LED: POWER, COL, LINK, TP/RCV
    IEEE 802.3 10Base-T/AUI Ethernet
    FCC Class A Subpart B of Part15 Requirement

    Pris 1.154,00  DKK
    Varenummer ETH-AUI-RJ45
    På vej ind  
  • RJ45 til 10Base-5 netværk,...

    RJ45 til 10Base-5 netværk, RJ45/AUI, 500 m per Thick Ethernet (10BASE5)

    AUI omformer til UTP kabel, ekstern forsyning
    1 x DB15 hun til 10 Base-5 (AUI)
    1 x RJ45 jack til 10 Base-T
    Max kabel længde: 500m max per (Thick Ethernet), 100m max per UTP kabler
    LED: POWER, COL, LINK, TP/RCV
    IEEE 802.3 10Base-T/AUI Ethernet
    FCC Class A Subpart B of Part15 Requirement

    Pris 1.034,00  DKK
    Varenummer ETH-RJ45-AUI
    Fysisk på lager  
  • Miniature mediekonverter...

    Miniature mediekonverter RJ45 10/100Mbit til Fiber 100Mbit SFP modul, DIN-beslag, 12 - 60VDC, 18 - 36VAC

    Måske verdens mindste mediekonverter
    Stort spændingsområde, stort temperaturområde
    Super egnet til indbygning i kamerahuse eller hvor pladsen er trang
    100Mbps SFP fiber-port
    1 x 10/100Mbit RJ45
    12 - 60VDC eller 18 - 36 VAC
    -40° - +75° C
    5% to 95% luftfugtighed
    IP40 tæthed
    36 x 59 x 49mm (H x B x D)
    DIN beslag

    Pris 663,00  DKK
    Varenummer ETH-RJ45-P
    På vej ind  
  • IGT-805AT, Industrial 10/100/1000BASE-T to 100/1000BASE-X SFP Media Converter -40~75°

    Mediekonverter Gigabit RJ45 til 100/1000Mbit SFP modul. Også til WDM SFP modul. 12 - 48VDC, 24VAC, -40 til 75°C, DIN

    1 x RJ45 port 10/100/1000BASE-T
    1 x SFP slot 100/1000BASE-X dual mode (automatisk detektion)
    Supporterer WDM SFP moduler (Bi-direktional Data på 1 fiber)
    IEEE 802.3/802.3u/802.3ab/802.3z
    Også til WDM SFP moduler (1310/1550nm)
    IP30 metal kabinet
    DIN skinne og vægmontering design
    Redundant spændingstilslutning
    12VDC til 48VDC polaritet beskyttet
    24VAC strømforsyning
    Driftstemperatur: -40°C til +75°C

    Pris 801,00  DKK
    Varenummer ETH-RJ45G-SFP-T
    På vej ind