Single Mode

Mediekonverter til fiber (DIN-skinne) - Singlemode (MOXA IMC-21-S-SC)

Single Mode

Der er 11 varer.

Viser 1-11 af 11 element(er)

Aktive filtre

  • Mediekonverter RJ45 til...

    Mediekonverter RJ45 til single core fiber WDM mode. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 1000Mbit SC - Simplex Fiber

    WDM mediekonverter til 1-core fiber, Single Mode SC.
    1 x RJ45 10/100/1000Base-TX
    1 x 1-core (simplex) Single Mode fiber med SC
    Skal benyttes sammen med ETH-RJ56G-WDM-SB
    Op til 15 km
    WDM er wavelength-division-multiplexing - kun til simplex fiberkabel
    Der SKAL være WDM konvertere i begge ender af fibren.

    Pris 967,00  DKK
    Varenummer ETH-RJ45G-WDM-SA
    Fysisk på lager  
  • Mediekonverter RJ45 til...

    Mediekonverter RJ45 til 1-core fiber og WDM mode. RJ45 10/1000/1000Mbit. Fiber 1000Mbit Single Mode op til 10km. WDM-B. 5VDC

    1000Mbit WDM medieonverter til single core Single Mode fiber med SC stik
    WDM-B er med TX 1550nm / RX 1310nm
    Skal kommunikere med WDM-A i anden ende af fiberen
    WDM-A modul ANR-FCU-3002A-WA-S1
    1 x RJ45 10/100/1000BaseT
    1 x Simplex SC 1000BaseX
    Auto-Crossover for MDI/MDIX in TP Port
    Auto-Negotiation in TP Port
    Flow Control
    Link Alarm
    Auto Force Mode Configuration
    Dimensioner: 71 x 94 x 26 mm
    5VDC/1.5A strømforsyning medfølger

    Pris 2.823,00  DKK
    Varenummer ANR-FCU-3002A-WB-S1
    På vej ind  
  • MINI mediekonverter RJ45...

    MINI mediekonverter RJ45 til fiber. RJ45 10/100Mbit. Fiber 100Mbit SFP slot Single Mode eller Multi Mode, 12 - 60VDC

    Altid plads til en af verdens mindste mediekonverter
    Super egnet til indbygning i kamerahuse eller hvor pladsen er trang
    100Mbit SFP fiber-port - Single Mode eller Multi Mode
    1 x 10/100Mbit RJ45
    12 - 60VDC eller 18 - 36 VAC
    Temperaturomtåde: -40° - +75° C
    5% to 95% luftfugtighed
    IP40 tæthed
    36 x 59 x 49mm (H x B x D)
    DIN beslag

    Pris 699,00  DKK
    Varenummer ETH-RJ45-P
    På vej ind  
  • Mediekonverter RJ45 single...

    Mediekonverter RJ45 single core fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 1000Mbit SC Single Mode - Simplex fiber

    WDN mediekonverter til 1-core fiber, Single Mode SC.
    1 x RJ45 10/100/1000Base-TX
    1 x 1-core (simples) Single Mode fiber med SC
    Skal benyttes sammen med ETH-RJ45G-WDM-SA
    Op til 15 km
    WDM wavelenght-division-multiplexing - kun til simplex fiberkabel
    Skal være WDM konverter i begge ender af fibren

    Pris 1.184,00  DKK
    Varenummer ETH-RJ45G-WDM-SB
    Fysisk på lager  
  • Mediekonverter Gigabit til...

    Mediekonverter Gigabit til 1-core fiber og WDM mode, Single Mode op til 10km, WDM-A, TX1310nm/RX1550nm, 5VDC

    Gigabit WDM medieonverter til single core fiber med SC stik
    WDM-A - TX 1310nm / RX 1550nm
    (skal kommunikere med WDM-B i anden ende af fiberen!)
    IEEE 802.3/u/ab 10/100/1000BaseT
    IEEE 802.3z 1000BaseX
    Jumbo Frame (9K bytes)
    Store-and-Forward Switching Mechanism
    Auto-Crossover for MDI/MDIX in TP Port
    Auto-Negotiation in TP Port
    Flow Control
    Link Alarm
    Auto & Force Mode Configuration
    Dimensioner:71 x 94 x 26 mm
    5VDC/1.5A strømforsyning medfølger

    Pris 2.074,00  DKK
    Varenummer ANR-FCU-3002A-WA-S1
    På vej ind