Multi Mode til Single Mode 100Mbit Fiber konverter SC-stik. Sammenkobler 2 forskellige fibernetværk

Forbind Multi Mode fibernetværk med Single Mode fibernetværk
1 x 100Mbit Single Mode SC
1 x 100Mbit Multi Mode SC
Bølgelængde: 1310/1310nm
Til 100Base-SX/LX fibernet
5VDC/2A strømforsyning medfølger

ETH-FX-FX+25
2.244,00  DKK
Ekskl. moms
Antal
Fysisk på lager  

  • Download PDF
  • file_download Downloads
  • live_help Stil et spørgsmål

Multimode til singlemode konverter.

Til 100 Mbit fibernetværk.

Afstand
SC multimode 2 km og 25 km SC singlemode
Dimensioner
26 x 70 x 106mm (H x B x D)
Kabel
Anvender multimode fiberkabel (50/125 µm eller 62,5/125 µm). Anvender singlemode fiberkabel (9/125 µm)
Omformer
Omformer 100 Mbit (SC multimode 1310 nm) til 100 Mbit (SC singlemode 1310 nm)
Stik
SC Fiber
Strømforsyning
Strømforsynes af medfølgende netadapter 5 volt 2A