Filtrer efter
Fibertype
Fiberstik
Kernediameter
Fiber standart
Kabellængde
Farve

Pigtail LC/SC/ST

Multimode og singlemode pigtail fiberkabler

Simplex fiberoptisk kabel med påmonteret optisk konnektor

Et pigtail kabel er et enkelt fiberkabel (simplex) med stik i den ene ende og uden i den anden. Pigtail fiberkabler anvendes til multileder fiberkabler, der i enderne får monteret pigtail fiberkablerne vha såkaldt splejsning (fusion eller mekanisk). Splejsningen kræver specialværktøj og udføres...

Multimode og singlemode pigtail fiberkabler

Simplex fiberoptisk kabel med påmonteret optisk konnektor

Et pigtail kabel er et enkelt fiberkabel (simplex) med stik i den ene ende og uden i den anden. Pigtail fiberkabler anvendes til multileder fiberkabler, der i enderne får monteret pigtail fiberkablerne vha såkaldt splejsning (fusion eller mekanisk). Splejsningen kræver specialværktøj og udføres normalt af installatøren. Kablerne er UL godkendte.

Pigtail LC/SC/ST

Der er 37 varer.

Viser 1-20 af 37 element(er)

Aktive filtre

  • Fiber splicer - Fusion,...

    Fiber splicer - Fusion, automatisk fiber mod fiber. Splicer fiberkabler på 8 sekunder. Transportabel i solid all-in-one boks

    Fiber splicer til Single Mode, Multi Mode fiberkabler
    Multi-funktions fiber-holder til fiber-core, pigtails etc.
    Præcis fiberkerne til fiberkerne justering
    Cladding: 80 - 150 my meter
    Coating: 100 - 1000 my meter
    Fiber cleaved længde: 8 - 16 mm
    Splicing tid: ca. 8 sekunder
    Splicing er fusion
    4.3" LCD touch-display - flip ud
    Batteri: 5200mAh genopladelig typisk 200 x opladninger
    12VDC netadapter medfølger
    Mål 130 x 154 x 132 mm
    Vægt: 1,95kg
    Robust plastboks med indlæg og tilbehør

    Pris 9.885,00  DKK
    Varenummer FIBER-SPLIDSER
    Fysisk på lager