10+ porte

INDUSTRI SWITCHE

DANBIT tilbyder mange forskellige netværksswitche. Vi kan kun vise en repræsentativ del på vores hjemmeside.

Finder du ikke den internet switch som passer til din opgave, så kontakt os på mail eller telefon og vi finder den som kan løse opgaven.

10+ porte

Der er 24 varer.

Viser 1-20 af 24 element(er)

Aktive filtre

  • 24 ports industriswitch med 4 port 10G SFP og L2/L4

    24 ports Managed switch 24 x 100/1000Mbit SFP slot + 4 x 10/100/1000Mbit/10Gbit SFP Combo. -10 - +60°C, 36 - 60VDC

    Managed Industriel fiber switch til netværk back-bone
    24 ports Managed switch
    24 x 100/1000BASE-X SFP mini-GBIC/SFP slots
    4 x 10Gbit SFP+ slots
    4 x 10/100/1000BASE-T RJ45 ports, delt med Port-1 til Port-4
    Cyber Security
    IGMP Snooping
    ERPS Fast recovery Ring, redundant
    1588 Time Protocol til tids-synkron mellem switche
    Mål: 440 x 200 x 45 mm (1U)
    Temperatur: -10 - +60°C ved AC forsyning
    Temperatur: -40 - +75°C ved DC forsyning
    Forsyningsspænding: 100 - 240VAC
    Forsyningsspænding: 36 - 60VDC 1.2A

    Pris Ring for pris
    Varenummer ESW24SFP4-10G
    På vej ind  
  • 8 ports Managed switch 8 x...

    8 ports Managed switch 8 x 100/1000Mbit RJ45. Fiber 2 x 100/1000/2500Mbit SFP slot, PoE+, -40 - +75°C, 12 - 48VDC

    Managed Industri switch til hårdt miljø
    Cypersecurity SSHv2/TLSv1.2
    Ethernet Ring Protection
    e-Mark Certificeret (køretøjer/ITS)
    Kan supportere 2.5Gbit SFP modul
    8 ports industriel Gigabit switch, RJ45 med PoE+
    Intelligent PoE
    2 ports SFP 100/1000/2500Mbps
    Forsyningsspænding: 12 - 48VDC / 7A
    PoE power budget: 60W ved 12V, 120W ved 24V, 240W ved 48V
    Redundant strømforsyning tilslutning
    IGMP snooping, MLD snooping
    IEEE 1588 Tidssynkronisering protocol
    Modbus TCP real time (SCADA)
    Udvidet temperaturområde fra -40 til +75 °C
    DIN-skinne eller vægmontering
    Mål: 152 x 107 x 77 mm

    Pris 5.481,00  DKK
    Varenummer ESW8G-M-SFP2
    På vej ind  
  • 18 ports Managed switch 16...

    18 ports Managed switch 16 x RJ45 100/1000Mbit PoE+. 2 x 100/1000/2500Mbit SFP Fiber-slot, -40 - +75°C, 48 - 56VDC

    Kraftfuld managed 18 ports Industriel switch
    Managed switch. 16 x RJ45 +2 x SFP
    16 x 10/100/1000Mbit switch med PoE+ (36Watt)
    Total PoE effekt er 320 Watt (dual DC input)
    2 x 10/100/1000Mbit RJ45
    2 x 100/1000/2500Mbit SFP slot
    Supporterer 2.5GHz SFP modul
    IGMP Snooping
    MLD Snooping
    DHCP relæ / DHCP Server
    Cyper Security
    ERPS Ring. Fast Ring recovery mindre end 10ms
    1588 Tidssynkronisering Protocol
    Layer 2 switch
    Temperaturområde fra -40 til +75°C
    Forsyningsspænding: 48 - 56VDC - redundant input
    Mål: 152 x 107 x 87 mm

    Pris Ring for pris
    Varenummer ESW18SFP2
    På vej ind  
  • 24 ports Managed switch. 24...

    24 ports Managed switch. 24 x 10/100/1000Mbit RJ45. Fiber 2 x 1000Mbit SFP slot. Uplink 2 x Gigabit RJ45. -10 - +50°C, 230VAC

    Managed Industriel Gigabit switch. 24 x RJ45, 2 x SFP
    24 ports PoE+, 30 watt per port
    Total PoE effekt er 390 Watt
    PoE udgangsspænding: 54VDC 30W maks.
    24 x 10/100/1000Mbit RJ45
    2 x 1000Mbit SFP slot
    2 x uplink SFP eller RJ45
    Layer 2 switch
    IGMP Snooping (Multicast protokol)
    Port mirroring
    Driftstemperatur: -10 - +50°C
    Forsyningsspænding: 100 - 240VAC
    Mål: 442 x 305 x 45 mm (1U)
    Vægt: 4.4kg

    Pris Ring for pris
    Varenummer -ESW24L2-POE
    På vej ind  
  • 24 ports Managed switch 20...

    24 ports Managed switch 20 x 10/100/1000Mbit RJ45. Fiber 4 x 100/1000Mbit SFP slot Combo, 0 - +50°C, 230VAC

    Managed Industriel Gigabit switch. 24 x RJ45, 4 x SFP slot
    20 Port 10/100/1000T og 4 Port Gigabit TP/SFP Combo Managed Switch
    20 x 10/100/1000Mbit RJ45
    4 x 100/1000Mbit SFP slot
    Cyper Security
    Layer 2 til Layer 4 switch
    IGMP Snooping
    MLD snooping
    Mål: 440 x 200 x 45 mm (1U)
    Vægt: 3.3kg
    Forsyningsspænding: 100~240VAC
    Driftstemperatur: 0 - +50°C

    Pris 3.653,00  DKK
    Varenummer ESW24SFP4
    På vej ind  
  • 10 ports 10/100/1000Mbit...

    10 ports 10/100/1000Mbit switch 8 x RJ45 + 2 x SFP 1000Mbit - Unmanaged, 12-48VDC, -40 - +75°C

    8 x 10/100/1000Mbit - RJ45 med auto MDI/MDI-X
    2 x SFP slot 100/1000Mbit fiber port
    IP30 metalkabinet 
    DIN rail og vægmontering
    Redundant Power input
    12 til 48VDC, redundant, med polaritetsbeskyttelse
    AC input 24VAC power input er mulig
    6000VDC Ethernet ESD beskyttelse
    Udvidet temperatur -40 til 75°C
    IEEE 802.3az

    Pris 2.587,00  DKK
    Varenummer ESW8G-U-SFP2
    Fysisk på lager  
  • 16 port Unmanaged switch 16...

    16 port Unmanaged switch 16 x 10/100Mbit RJ45. Fiber 2 x 1000Mbit SFP, PoE+ LCD skærm, Extend UTP op til 250 meter, 230VAC

    16 ports 10/100Mbit + 2 Gigabit RJ45
    2 x 1000BASE-X mini-GBIC SFP combo interface.
    PoE+ er 32 Watt
    Maks. PoE effekt er 300 Watt
    IEEE 802.3af/at End-span.
    Hver port giver 54VDC til PoE udstyr.
    Auto deteketere PoE udstyr.
    Giver PoE power til maks. 100meter.
    Extended mode uden PoE er afstanden op til 250meter.
    Forsynet med smart LCD.
    Mål: 440 x 233 x 44 mm (1U)
    Driftstemperatur: -10 - +60°C
    Forsyningsspænding: 100 - 240VAC, 5A

    Pris 3.018,00  DKK
    Varenummer ESW16SFP2-POE+
    På vej ind  
  • 24 ports Managed switch 24...

    24 ports Managed switch 24 x 10/100/1000Mbit RJ45. Fiber 4 x 100/1000/2500Mbit/10G SFP slot, PoE++ (PoE Ultra 90W). 230VAC

    Managed Industriel switch. 24 x RJ45, 4 x SFP
    24 x 10/100/1000Mbit RJ45 porte PoE++
    IEEE 802.3at/af/bt - Ultra PoE (90Watt) end/mid-span
    Total PoE effekt er 775W
    4 x 100/1000/2500Mbit mini-GBIC / SFP slots, Combo med 4 Gbit RJ45 SFP
    10GB SFP
    VLAN - IEEE 802.1Q mærket VLAN
    VLAN (Q-in-Q) - IEEE 802.1ad
    Protokol VLAN, Voice VLAN, Privat VLAN, Management VLAN, GVRP
    IGMP snooping v2 og v3
    MLD snooping v1, v2
    Port sikkerhed for kilde MAC adresse filtrering
    DHCP snooping for at filtrere uønskede DHCP beskeder
    Mål: 440 x 300 x 44 mm (1U)
    Vægt: 4,4kg
    Forsyningsspænding: 100 - 240VAC

    Pris 8.546,00  DKK
    Varenummer ESW24SFP4-POE++
    På vej ind  
  • Layer-3 16 ports Managed...

    Layer-3 16 ports Managed switch 16 x 10/100/1000Mbit RJ45. Fiber 4 x Gbit SFP + 2 x 10Gbit SFP, PoE++ (PoE Ultra), 230VAC

    16 x 10/100/1000Mbit RJ45
    16 porte med Ultra PoE (75W per port)
    4 x 100/1000BASE-X mini-GBIC/SFP slot
    2 x 10Gbit SFP+ slot
    RJ45 console interface til management og opsætning
    Layer 3 Switch
    Maks. PoE effekt er 400Watt, end-span og mid-span.
    PoE power forsyning op til 100 meter
    Maks. 8 VLAN interfaces
    IGMP Snooping
    MLD Snooping
    Mål: 440 x 300 x 44.5 mm (1U)
    Driftstemperatur: 0 - +50°C
    Option: Redundant strømforsyning

    Pris Ring for pris
    Varenummer ESW16SFP2G-POE+U
    På vej ind  
  • 16 Ports Unmanaged switch...

    16 Ports Unmanaged switch 16 x RJ45 10/100 + 1Gbit SFP port, PoE, LAN, 240VAC WT: -40~80C

    Udvidet driftstemperatur -40 ° ~ 80 ° C
    16-Port 10/100TX + 2-Port 10/100/1000T/mini-GBIC Combo
    7,2 Gbps bagplan (skifte stof)
    Ethernet -ringredundans (gendannelsestid <20 ms)
    IEEE 802.1w Rapid Spanning Tree & IEEE 802.1d Spanning Tree Protocol
    IEEE 802.1x RADIUS
    IEEE 802.1p klasse eller service til trafikklassificering og prioritering
    QoS (servicekvalitet)
    Understøtter portbaseret VLAN & IEEE 802.1Q Tag VLAN
    IGMP med forespørgselsfunktion til multimedieprogrammer
    Portspejling til trafikovervågning
    IP -adresse Sikkerhedsstyring for at forhindre uautoriseret adgang
    UL klasse I, division 2 certificeret
    IP30 robust aluminiumskasse design
    DIN-skinne eller panelmonterbar

    Pris 12.995,00  DKK
    Varenummer ESW16-POE-2SFP-DW
    På vej ind  
  • 24 ports Managed switch 24...

    24 ports Managed switch 24 x 10/100/1000Mbit RJ45. Fiber 4 x 10Gbit/1Gbit SFP slot, LCD touch skærm, 230VAC

    Managed Industriel switch. 24 x RJ45, 4 x SFP
    24 x 10/100/1000BASE-T Gigabit RJ45 kobberporte
    4 x 10GBASE-SR/LR SFP+ slot, kompatibel med 1000BASE-SX/LX/BX SFP
    RJ45 konsol port
    LCD touch skærm
    Driftstemperatur 0 til +50 °C
    Fugtighed 5 ~ 95% (ikke-kondenserende)
    Mål: 440 x 300 x 56 mm (1.25U)
    Vægt: 3.7kg
    Forsyningsspænding: 100 - 240VAC

    Pris 5.610,00  DKK
    Varenummer ESW24G4SFP10G
    Fysisk på lager  
  • 24 ports Managed switch 24...

    24 ports Managed switch 24 x 10/100/1000Mbit RJ45. Fiber 4 x SFP slot til 10Gbit/1Gbit, PoE+, 100-240VAC

    Managed Industriel switch. 24 x RJ45, 4 x SFP
    24 Ports ethernet switch med PoE+ (36Watt)
    Total PoE effekt er 740 Watt
    24 x RJ45 10/100/1000Mbit
    POE standard: IEEE 802.3af/802.3at/802.3bt
    4 x SFP 10Gbit / 1Gbit, 10GBASE-SR/SL SFP+ interfaces (Port-25 til Port-28)
    128Gbps (non blocking)
    Auto generering af port konfiguration
    MVR (Multicast VLAN Regitration)
    IGMP Snooping
    Mål: 440 x 300 x 56 mm (1.25U)
    Vægt: 5,4kg
    Forsyningsspænding, 100 - 240 VAC

    Pris 11.481,00  DKK
    Varenummer ESW24GSFP4-POE+
    På vej ind  
  • 24 ports Managed switch 24...

    24 ports Managed switch 24 x 10/100/1000Mbit RJ45. Fiber 2 x 10Gbit/1Gbit SFP slot. PoE++ 95W Total 2.280 Watt, 2 x 230VAC

    Top Grade Managed PoE++ switch - til large scale netværk
    24 x RJ45 med PoE++ (95W) på alle porte samtidig.
    PoE power budget på 2280Watt -ingen kompromis
    Dobbelt plug-in strømforsyninger
    24 x RJ45 10/100/1000Mbit med PoE++
    PoE extend mode til 200meter
    2 x 10GBase-T slot til 10Gbit / 1 Gbit SFP modul Single Mode eller Multi Mode
    2 x 10GBase-SR/LR SFP+ slot (Combo med 2 x SFP/RJ45)
    Layer 3 managed switch - Professionel Grade
    IGMS Snooping / Multi cast support
    ERPS til Ring IP overvågning - recovery time under 10ms
    DHCP relæ / DHCP Server
    Supporterer Cisco ether-channel (static trunk)
    Mål: 440 x 300 x 44 mm (1U)
    Vægt: 5,5kg
    Driftstemperatur: 0 - +50°C

    Pris Ring for pris
    Varenummer ESW24G2SFP-POE++
    På vej ind  
  • 20 ports Managed switch -...

    20 ports Managed switch - 16 x RJ45 10/100/1000Mbit PoE+ 2 x RJ45, 2 x Gbit SFP slot. 12-48VDC, 24VAC

    16 x RJ45 10/100/1000Mbit med PoE+
    2 x 10/100/1000Mbit RJ45
    2 x Gbit SFP slot
    IP-Stacking op til 6 enheder
    Gigabit TP, SFP og 10G SFP+ grænseflader
    Hardware stacking op til 6 enheder
    Switch-serier stablet i en logisk enhed
    Stablingsarkitektur understøtter redundant Ring mode
    IPv4 IGMP/ IPv6 MLD snooping v1, v2 og v3
    IPv6 MLD snooping v1, v2
    MVR (Multicast VLAN-registrering)
    Ethernet Ring Protection Switching
    Forsyningsspænding: 12 - 48VDC, 24VAC Redundant
    Mål: 152 x 107 x 66 mm
    Vægt: 829g
    Driftstemperatur: -40 - +75°C
    DIN-beslag

    Pris 6.613,00  DKK
    Varenummer ESW20G-POE+2SFP
    På vej ind  
  • 24 ports Managed switch -...

    24 ports Managed switch - Stackable. 24 x 10/100/1000Mbit RJ45. Fiber 4 x Combo SFP 10Gbit/1Gbit / RJ45. 230VAC

    Managed Stackbar Industri switch. 24 x RJ45, 4 x SFP
    24 x 10/100/1000Mbit RJ45
    4 x 1000Mbit RJ45 delt med Port-1 til Port-4
    4 x 10Gbit BASE-SR/LR SFP+ slots SFP
    IP-Stacking op til 6 enheder
    Gigabit TP, SFP og 10G SFP+ grænseflader
    Hardware stacking op til 6 enheder
    Switch-serier stablet i en logisk enhed
    Stablingsarkitektur understøtter redundant Ring mode
    IPv4 IGMP/ IPv6 MLD snooping v1, v2 og v3
    MVR (Multicast VLAN-registrering)
    Ethernet Ring Protection Switching
    Forsyningsspænding: 100 - 240VAC, 21Watt
    Mål: 440 x 280 x 44 mm (1U)
    Driftstemperatur: 0 - +50°C
    DIN-beslag

    Pris Ring for pris
    Varenummer ESW24G4SFP10GS
    På vej ind