Easybend (Bøjeligt) Fiberkabel, Single mode, LC-SC, 1m, 9/125my, Gult, LSZH, Duplex

Easybend Fiberkabel
Single mode
​Duplex
2 x LC stik, 2 x SC stik 9/125my
Gult
1m

Rabat gives ved større mængder

K-FIB-E-LC-SC-S1
133,00  DKK
Ekskl. moms
Antal
Fysisk på lager  

  • Download PDF
  • file_download Downloads
  • live_help Stil et spørgsmål

Fiberkabler anvendes til overførsel af digitalt data; netværk, seriel, audio/video. Fiberkabler er fremstillet af glas-materiale og giver super god galvanisk isolation.

Easy Bend fiberkabler er meget fleksible og bøjelige. Kablerne har en bøjeradius på ned til 20mm og mister ikke signalet i skarpe bøjninger, hvor standard fiberkabler gør det

Andre længder og farver kan fremstilles efter ønske. Kontakt salgsafdelingen på tlf. 56662020 eller salg@DANBIT .dk

God rabat gives ved bestilling af større antal kabler.

Fibertype
Singlemode
Farve
Yellow
Kabellængde
1m
Kernediameter
9/125my
Fiber standart
OS1