Armeret fiberkabel, Multi mode, SC-SC, 100m, 62,5/125my, LSZH, Duplex

Fiberoptisk kabel med fleksibel armering af rustfrit stål - multimode SC, 100 meter
  • Fiberoptisk kabel med fleksibel armering af rustfrit stål - multimode SC, 100 meter

Stålarmeret fiber patchkabel
Multimode
Duplex
2 x SC stik i hver ende
62,5/125my
Robust kappe
Kabeltykkelse: 9mm
Sort
100 m
Rabat gives ved køb af større mængder

K-FIBER-A-SC100
1.847,00  DKK
Ekskl. moms
Antal
Fysisk på lager  

  • Download PDF
  • live_help Stil et spørgsmål

Fiberkabler anvendes til overførsel af digitalt data; netværk, seriel, audio/video. Fiberkabler er fremstillet af glas-materiale og giver super god galvanisk isolation.
Kablerne er gnaverbeskyttet og tåler overkørsel af biler samt betrædning af personer. Kablerne er derfor utrolig velegnet til udendørs- og industrielle installationer.