Stål-armerede fiberkabler Multi Mode og Single Mode

Fiberkabel med kraftig fleksibel stål-armering duplex med 2 x ø3.0 mm. Velegnet til installationer i industrielt krævende miljøer. Tåler kortvarig træk på 30 kg og vedvarende træk på 16 kg. Multi Mode (50/125 - 62.5/125) eller Single Mode (9/125). Fås med flere fibre i samme kabel - multi-core fra 4 - 96 og flere, hvis ønsket. Kabler med 4 og flere core er med en rund og kraftigere kappe. Det tåler større tryk og træk. Kan også nedsænkes i vand og kan nedgraves.
Rabat ved køb af større antal kabler. Vi kan levere efter mål.

Armeret fiberkabel - Stål-armerede fiberkabler i alle længder

Stål-armerede fiberkabler Multi Mode og Single Mode

Der er 98 varer.

Viser 1-20 af 98 element(er)
  • Armeret fiberkabel LC-SC,...

    Armeret fiberkabel LC-SC, OM4, Multi Mode 50/125 μm, 5m

    5 meter stålarmeret fiber patchkabel
    Multi Mode, 50/125 μm.
    OM4
    Duplex (2 fibre)
    2 x LC og 2 x SC
    Tåler op til 30kg
    Robust kappe
    Driftstemperatur -40° C ~ +60° C
    Aqua
    5m
    Forhandles i flere længder

    Pris 165,00 kr.
    Varenummer K-FIBER-A-Y50LC-SC5
    Fysisk på lager  
  • Armeret fiberkabel LC-SC,...

    Armeret fiberkabel LC-SC, OM4, Multi Mode 50/125 μm, 4m

    4 meter stålarmeret fiber patchkabel
    Multi Mode, 50/125 μm.
    OM4
    Duplex (2 fibre)
    2 x LC og 2 x SC
    Tåler op til 30kg
    Robust kappe
    Driftstemperatur -40° C ~ +60° C
    Aqua
    4m
    Forhandles i flere længder

    Pris 487,00 kr.
    Varenummer K-FIBER-A-Y50LC-SC4
    • Ny
    På vej ind