Armeret fiberkabel, Singlemode, SC-LC. 10m, 9/125my, Sort, LSZH

Stålarmeret fiberpatchkabel
Singlemode
Duplex
2 x LC stik i den ene ende
2 x SC stik i den anden ende
9/125my
Robust kappe
Sort
Kabeltykkelse: 9mm
10m
Rabat gives ved køb af større mængder

K-FIB-A-LC-SC-S10
462,00  DKK
Ekskl. moms
Antal
Fysisk på lager  

  • Download PDF
  • file_download Downloads
  • live_help Stil et spørgsmål

Fiberkabler anvendes til overførsel af digitalt data; netværk, seriel, audio/video. Fiberkabler er fremstillet af glas-materiale og giver super god galvanisk isolation.
Kablerne er gnaverbeskyttet og tåler overkørsel af biler samt betrædning af personer. Kablerne er derfor utrolig velegnet til udendørs- og industrielle installationer.

Farve
Black
Diameter
Core 9/125my
Fiber
SC-LC
Kabel
10m
Fibermode
Singlemode
Fibertype
OS1