Media Converter 100Mbit Fiber i 10/100Mbit RJ45, SC Multi Mode 62.5/125my, 5VDC

10 / 100Base-T till 100Base-FX duplex multi mode 
Multi mode upp till 2 km
SC - 50my och 62,5my -. 1310nm
5VDC Medföljande nätaggregat

ETH-RJ45-SC-P
671  DKK
Exkl. moms
Kvantitet
På vägen in  

  • Download PDF
  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question

10/100 Ethernet för multimodfiber omvandlare.
Ethernet till 100 Mbps fiber till SC-kontakten.
Full / halv duplex och LFP (Link Fault Passage) valbart via DIP-omkopplare
kan både 50my och 62,5my

Afstand
Ethernet-kabel 100 meter og fiber 2 km (412 m ved halv dupleks)
Dimensioner
97 x 70 x 26mm (H x B x D)
Omformer
10/100Mbit (RJ45 stik) til 100 Mbit fiber (SC multimode)
Stik
SC/ST fiberstik og RJ45 hun
Strømforsyning
Strømforsynes af medfølgende 5V/2A netadapter