2 -port SFP + 10 Gbitill netillkort CX4

2 portar 10 Gbit PCI-Express netkort med SFP + och CX4

Modell ETH-PCIE-SFP10G-CX4

DKK 2.369,00 Exkl. moms

Beskrivning

2 - port 10 Gigabit nätverkskort med en SFP + port för enkel- eller multimode fiber och en CX4 kontakt ( kupppar ) . 2 - port 10 Gigabit nätverkskort för enkel- eller multimode fiber , upp till 10 km kabel beroende på SFP + modulen är installerad eller upp till 15 m med CX4 kuppparkabel .

Specifikation

OS SUPPORTUnderstøtter Windows XP, Vista, 7 (32/64-bit), 8, Windows Server 2003, 2008, 2012, Linux 2.4, 2.6 og Linux 64-bit, Redhat Enterprise Linux 4.7 og 5.3, VMware ESX 3.5
StandarderFølger IEEE802.3ae 10Gbps Ethernet over Fiber, IEEE802.3ak 10Gbps Ethernet over twin-axial kobber, IEEE802.3x Flow Control and Back pressure og IEEE802.1q VLAN tagging
PCI-Expressx4/x8 bus
Understøtter9K / 16K Jumbo Frame
Port1 x SFP+ port og 1 x CX4 port
Hastighed10 Gbit, fuld duplex

tillbehör