Pigtail fiberkabel Multi-mode SC-PC, 1m, 50 / 125my, OM3, Aqua, LSZH, Simplex

Pigtail Fiber Cable Review, Multi-läge
Simplex
1 x SC anslutningsdon 50 / 125my
Aqua
1m

rabatt på större mängder

K-FIBER-PIG-SC1
30  DKK
Exkl. moms
Kvantitet
Fysiskt i lager  

  • Download PDF
  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question

Fiber Kablar som används för att överföra digitala data; nätverk, seriell, audio / video. Fiberkablar är tillverkade av glasmaterial och ger super bra galvanisk isolering.

Simplex fiberoptisk kabel utrustad med det optiska anslutningsdonet.

en fläta kabel är en enda fiberkabel (simplex) mot kontakten i ena änden och fritt i den andra. Pigtail fiberkablar används för multi-core fiberkablar, som vid ändarna har inbyggda pigtail fiberkablar med hjälp av så kallade splitsning (fusion eller mekanisk). Skarven kräver specialverktyg och utförs normalt av installatören. Kablarna är UL godkända.

Good rabatt för inköp av stora mängder

Andra längder och färger kan produceras på begäran.

Fibertype
Multimode
Fiberstik
SC-PC
Farve
Blue
Kabellængde
1m
Kernediameter
50/125my
Fiber standart
OM3