Forrige
Næste

Addresserbar RS-485 til 3 x RS232/RS485 konverter med 1 x DI, 10 - 30VDC

Inkluderer firmware til "Adresserbar RS-485 til RS-232 konverter"

Understøtter Dual-Watchdog-kommandoer

Understøtter opstartsværdi og sikker værdi for DO

Understøtter realtidsovervågning/kontrol for den indbyggede DI/DO

Inkluderer en 1KB købuffer for hvert RS-232-interface

Lavt strømforbrug

Forsyning: +10 - + 30VDC


1.826,00 kr
Ekskl. moms
Antal
På vej ind
Varenummer M485-ADR-CNTROL
Få Volume Tilbud
close

Få Volume Tilbud

 
file_download DOWNLOADS
Stil et spørgsmål
close

Stil et spørgsmål

 

 

Download PDF

De fleste RS-232-enheder understøtter ikke enhedsadressering. M485-ADR-CNTROL serien tildeler en unik adresse til enhver RS-232-enhed, der er installeret på et RS-485-netværk.

Når værts-PC'en sender en kommando med en enheds-adresse til RS-485-netværket, fjerner destinations M485-ADR-CNTROL modulet adressefeltet og sender derefter de andre kommandoer til sine lokale RS-232-enheder.

Svaret fra de lokale RS-232-enheder returneres til værts-pc'en via M485-ADR-CNTROL modulet. M485-ADR-CNTROL produkter er unikke, idet de er en master-type konverter, der bruger vores R.O.C.-patent 086674,

De fleste andre konvertere er en slave-type, som ikke kan fungere uden en værts-pc. I virkelige industrielle applikationer er mange brugere ikke tilfredse med slave-type konvertere, da de ikke kan tilpasses individuelle behov.