Multi Mode til Single Mode og omvendt. 1000Mbit fiberomsætter. SC stik. Forbinder Single Mode fibernet med Multi Mode fibernet

Elegant løsning til at forbinde Single Mode med Multi Mode fibernet
1000Base-SX til 1000Base-LX, SM, 850/1310 nm
Kun til Gigabit fibernet.

ETH-LX-SX+20
3.018,00  DKK
Ekskl. moms
Antal
Fysisk på lager  

  • Download PDF
  • file_download Downloads
  • live_help Stil et spørgsmål

Multi Mode til Single Mode omsætter.
62.5/125, 50/125 kan sammenkobles med 9/125 fibernet
Til 1000Mbit - Gigabit netværk.
Stik A: SX Multi Mode
Stik B: LX Single Mode

Afstand
SC multimode 0,5 km og 20 km SC singlemode
Dimensioner
26 x 70 x 106mm (H x B x D)
Kabel
Anvender multimode fiberkabel (50/125 µm eller 62,5/125 µm). Anvender singlemode fiberkabel (9/125 µm)
Omformer
Omformer Gigabit (SC multimode 850 nm) til Gigabit (SC singlemode 1310 nm)
Stik
SC fiberstik
Strømforsyning
Strømforsynes af medfølgende netadapter 5 volt 2A