6 ports switch 4 x 10/100, 2 x 100base SFP - Unmanaged, 12-48VDC

Unmanaged Industriswitch med 4 x RJ45 10/100Mbit
2 x SFP - 100Mbit
12 - 48VDC, 16Watt

  • Download PDF
  • email Send to a friend
  • Send to a friend

    6 ports switch 4 x 10/100, 2 x 100base SFP - Unmanaged, 12-48VDC

    6 ports switch 4 x 10/100, 2 x 100base SFP - Unmanaged, 12-48VDC

    Unmanaged Industriswitch med 4 x RJ45 10/100Mbit
    2 x SFP - 100Mbit
    12 - 48VDC, 16Watt

    Recipient :

    * Required fields

    Avbryt eller 

  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question
ESW6SFP2
708,00 DKK
Eksklusive MVA
Antall
Status  

En høj ydeevne sikres af de understøttede netværksteknologier, der er beregnet til at sikre en stabil drift af netværkstrafik (broadcast storm filtering og flow control). Switchen er beregnet til industri. Den er bygget i aluminiumskabinet, indeholder en backup strømindgang, har et stort driftstemperaturområde og en relæudgang til alarmering skulle der opstå fejl. Beregnet til montering på DIN skinne.

ESW6SFP2 understøtter både single- og multimode alt afhængig af hvilken type SFP-modul der benyttes.

2000 MAC adresser, 1 Mbit buffer

LED
Indikation af on/off, link og aktivitet med lysdioder
Driftstemperatur
-40° til +75° C
Dimensioner
32 x 135 x 97 mm (H x B x D)
Strømforsyning
Redundant indgang til strømforsyning; 2 x terminalblok til 12 ~ 48 VDC med polaritetsbeskyttelse. Bruger maks. 16 Watt
Medfølger
Leveres med DIN skinnebeslag, vægbeslag, manual på CD og quickguide
Fiberporte
2 x 100 Mbit SFP
Kobberporte
4 x 10/100 Mbit porte med RJ45-stik der har automatisk detektering af lige/krydset kabel