Netværksprodukter

DANBIT A/S tilbyder et stort udvalg i netværksprodukter. Både dybt og bredt. 

Varerne afsendes fra vores eget fysiske lager i Køge og har dag til dag levering på lagerførte produkter.

DANBIT forhandler alle typer netværksprodukter og løsninger til virksomheder af enhver størrelse. 

Ring og få rådgivning på tlf. 56 66 20 20

DANBIT forhandler:

DANBIT A/S tilbyder et stort udvalg i netværksprodukter. Både dybt og bredt. 

Varerne afsendes fra vores eget fysiske lager i Køge og har dag til dag levering på lagerførte produkter.

DANBIT forhandler alle typer netværksprodukter og løsninger til virksomheder af enhver størrelse. 

Ring og få rådgivning på tlf. 56 66 20 20

DANBIT forhandler:

  • Switche
  • Portservere
  • Printservere
  • Patchpaneler
  • Extendere
  • Repeatere
  • Serielportservere
  • Mediekonvertere
  • Access Points
  • Bridges
  • Antenner
  • Routere
  • Netværkskort
  • SFP moduler
  • PoE splittere strømforsyninger mm
  • og alle formere for kabler, stik og tilbehør

Netværksprodukter

Der er 58 varer.

Viser 1-20 af 58 element(er)
  • 1 port serielportserver...

    1 port serielportserver RS232. Serial Device Server

    Ekstern COM-port over Ethernet og Internet
    Atop SE5001-S2 Serial Device Server
    10/100Mbit Ethernet.
    Serielport via DB9 male
    Strømforsynes fra 9 - 30VDC eller 5VDC (power-jack) - 2,8Watt
    Strømforsyning medfølger ikke

    Pris 913,00 kr.
    Varenummer ETH1SER-MINI+
    Fysisk på lager  
  • Printserver til USB 2.0

    Printserver til USB 2.0

    10/100 Mbit printserver med 1 USB-port.

    Udskriftsserver, USB 2.0, Ethernet, Fast Ethernet, 10Base-T, 100Base-TX

    Pris 394,00 kr.
    Varenummer PRINT-SERV-USB
    På vej ind  
  • AUI til fiber, single mode:...

    AUI til fiber, single mode: Restsalg

    Omformer AUI porten til fiberkabel tilslutning.
    Kun beregnet til montage direkte på netkort eller HUB
    deel til isolation af pc fra netværket eller mod stelpotentiale; forskelle mellem forskellige forsyningsnet
    Maks. kabellængder: AUI 50 meter, fiberoptisk 2000 meter
    Strømforsynes fra AUI porten som leverer 10 - 15 VDC /200 mA
    Stik: DB15 hanstik til AUI port og ST stik til lyslederkabel

    Pris 2.627,00 kr.
    Varenummer ETH-AUI-FIBER-S
    Fysisk på lager  
  • DSL Router med VPN -...

    DSL Router med VPN - Micronet SP880A

    DSL/kabel VPN Router
    IEEE 802.3,IEEE802.3u
    4 x 10/100M Ethernet RJ-45 ports
    1 x 10/100M WAN RJ-45 port
    1 x RS-232 dial up backup port
    DDNS, UPnP
    Op til 32 IPSec VPN tunnels
    Forsyning: 12V DC, 1.2A 

    Pris 226,00 kr.
    Varenummer ETH-DSL-VPN*
    Fysisk på lager  
  • Udendørs IP PoE domekamera...

    Udendørs IP PoE domekamera 2MP IR

    Vandalsikre udendørs vand- og støvtætte
    Netværkskamera
    2 Megapixel
    PoE / 12VDC forsyning
    H.264 / MPEG-4
    True wide dynamic range

    Pris 1.515,00 kr.
    Varenummer KAM-U-DOM2MP
    På vej ind  
  • 8 ports 10/100/1000Mbit...

    8 ports 10/100/1000Mbit switch PoE Ultra + 2 1/10Gbit SFP, Managed, 230VAC

    8 x 10/100/1000Mbit RJ45
    8 porte med PoE Ultra (75W per port)
    2 1Gbit SFP eller 10G SFP mini-GBIC/SFP slot
    RJ45 console interface til management og opsætning
    PoE maks. er 258Watt, end-span og mid-span.
    PoE power feeding op til 100 meter
    Total PoE management
    IGMP Snooping, MLD Snooping
    Maks. 128 VLAN interface
    Driftstemperatur fra 0 - +50°C 

    Pris 4.880,00 kr.
    Varenummer ESW8SFP2G-POE+U
    På vej ind  
  • Ethernet WiFi bridge

    Ethernet WiFi bridge

    5 GHz IEEE 802.11a WiFi band (108 Mbps)

    Klar til brug, ingen indstilling
    Erstattes af RJ45 ethernet-kabler mellem 2 enheder ((PC, IP video, printere ...)
    Selv etablering af trådløs bro mellem to uafhængige ethernet-netværk. (bygninger, PLC netværk)

    Pakken er bygget op omkring to forudkonfigurerede WiFi-enheder der allerede er tilknyttet, installationen kræver ingen konfiguration.

    Pris 4.365,00 kr.
    Varenummer ETH-WIFI-BRIDGE
    Fysisk på lager