Korenix netværksprodukter

Korenix netværksprodukter

Der er 30 varer.

Viser 1-20 af 30 element(er)

Aktive filtre

  • 6 ports switch 4 x...

    6 ports switch 4 x 10/100Mbit + 2 x 10/100Mbit Rj45 uplink, POE+, Managed, 48VDC

    4 x 10/100Mbit RJ45 Managed switch med PoE+
    2 x 10/100Mbit RJ45 redundant uplink ports
    DC 48V Power Input (strømforsyning medfølger ikke)
    Op til 25 Watt per port
    Maks. 80 Watt total power
    Multiple Super Ring technology (MSRTM), 5ms recovery time
    Dual Homing (RDHTM) 
    IGMP snooping multicast
    Indbygget hardware watchdog timer for system auto-reset
    -40~60°C driftstemperatur

    Pris 2.597,00  DKK
    Varenummer ESW6POE+
    Fysisk på lager  
  • Netværksmodul med digital...

    Netværksmodul med digital I/O Korenix JETI/O 6550

    Netværksmodul med digital I/O Korenix JETI/O 6550
    Kanaler: 14/8
    Digitale indgange: 14 stk., Logisk 0: 0 – 4 V, Logisk 1: 5 – 30V
    Digitale udgange:  8 stk. Open collector, 5 – 40 V 250mA
    Isolation: Optisk 2500 VRMS til analoge og digitale ind- og udgange i forhold til strømforsyningen
    Magnetisk 1500 V fra netværksinterface til strømforsyningen
    10/100 Mbit m/RJ45 hun stik
    Driftstemperatur: - 25°C – 70°C
    Understøtter Modbus/TCP, OPC server, SNMP. Software medfølger til konfigurering 
    Til DIN skinnemontering
    Forsyning: 10 - 30 VDC via klemrække, Maks 1,92 W

    Pris 1.500,00  DKK
    Varenummer ETHIO14D8D-K
    Fysisk på lager  
  • 4 x Isolerede  RS422 / 485...

    4 x Isolerede RS422 / 485 seriel porte, PCI DOS, WIN7 (32BIT) Linux support Korenix JETCARD 1404I

    JetCard 1404i  4 x isolerede RS422-485
    Med 2 KV optisk isolation
    OS SUPPORT
    Windows 98/Me/NT/2000/XP/2003,
    Linux RedHat Enterprise 4.0 (2.6.9)/RedHat Enterprise 3.0 (2.4.21)/RedHat 9.0 (2.4.20)/RedHat 8.0 (2.4.18)/RedHat 7.3 (2.4.18)/RedHat 7.2 (2.4.7)/FC5(2.6.16)/FC3(2.6.9)/ FC2(2.6.5)/FC1(2.4.22)/Mandrake 10.1(2.6.8)/Mandrake 9.2 (2.4.22) Regulat
    WIN 7

    Pris 500,00  DKK
    Varenummer RS485ISO4K
    Fysisk på lager  
  • 10/100 base til multimode...

    10/100 base til multimode ST. Korenix JETCON 1501T

    1 ports kompakt 10/100 TX til 100FX mediekonverter
    LLF-farvedetekteringsteknik
    Overholdelse af IEEE 802.3 / IEEE 802.3u-standarder /
    IEEE 802.3x-standarder
    Støtter 19 "3U 16 slots chassis montering, Rack-1001/1002
    JetCon 1501T 10 / 100Base-TX til 100Base-FX, ST-stik,
    Multi-mode 2KM

    Pris 500,00  DKK
    Varenummer ETH-RJ45-ST+
    Fysisk på lager  
  • Mediekonverter RJ45 til...

    Mediekonverter RJ45 til 100Mbit Fiber SC SM, 30 km

    ​10/100 Mbit kobber Ethernet-SC SM fiber Ethernet omformer 
    1 x 10 / 100Base - TX RJ45-hunstik
    1 x 100 FX m. SC singlemode
    1310 nm Op til 30km (8/125um, 9/125um, 10/125um fiber) 
    -10 ° ~ +70°C

    Pris 1.097,00  DKK
    Varenummer ETH-RJ45-SC+I
    På vej ind  
  • 12-Ch DI + 4-CH DO Smart...

    12-Ch DI + 4-CH DO Smart Ethernet I/O Converter. Korenix, Jetcon 6350

    Korenix, Jetcon 6350 Industrial Smart Ethernet I/O konverter

    12-kanals DI + 4-kanals DO 
    CPU: 100MHZ, RISC-Based SDRAM: 32K bytes
    Ethernet: IEEE 802.3 10Base-T, IEEE 802.3u 100Base-TX
    1 x RJ-45, Auto MDI/MDI-X stik
    1.5 KV magnetic isolation protection
    Input Channels: 12 Channels
    Digital Output Channels: 4 Channels
    Output Type: FET output, sink type
    Output Mode: Level or pulse output with programmable pulse width
    Working Range: 5-30VDC
    Driving Capacity: 200mA @23°C
    Power supply: 5V/200mA
    Network Protocols: IP, TCP, UDP, HTTP, BOOTP, DHCP, Modbus/TCP
    DIN skinne montering
    Operating Temperature: -25 ~ 70°C

    Pris 850,00  DKK
    Varenummer ETH-MOD4I12K
    Fysisk på lager