Tester til fiberkabler - Tester lyslederkabler i multimode

Kabeltestsender og -modtager til multimode lysleder

TEST-FIBER-MM
11.553,00  DKK
Ekskl. moms
Antal
På vej ind  

  • Download PDF
  • file_download Downloads
  • live_help Stil et spørgsmål

Professionelt udstyr til måling af effekten i en lysleder. TEST-FIBER-MM består af to enheder, en sender og en modtager. Senderenheden sender signaler gennem en lysleder og er udstyret med en universal adapter, som kan bruges til den almindelige fibergrænseflader såsom ST / SC / FC / FDDA. Modtagerenheden modtager signalet i lysledere. Fås i 2 udgaver, der dækker op til 4 bølgelængder. Fremragende ved måling af fiber-tab og fiber-dæmpning. Identification af fiberkabel ved hjælp af moduleret lyskilde. TEST-FIBER-MM er til multimode 1310/1550.

Adapter
Til test af både 2,5mm/1,25mm kabler
Batteri
4x AA (6V)
Bølgelængde (modtager)
1310/1550 nm
Frekvens
1kHz, 2kHz, 270kHz
Kalibrering
850nm, 1300nm, 1310nm og 1550nm
Opløsning
0,01dBm/0,01mW
Sensor
InGaAs sensor