Ethernet-til-Multimode fiberconverter

10/100/1000Base-TX til 1000Base-SX, 850 nm
multimode fiberkabel (50/125 µm eller 62,5/125 µm)

ETH-RJ45G-SC-M
900,00  DKK
Ekskl. moms
Antal
Fysisk på lager  

  • Download PDF
  • live_help Stil et spørgsmål

10/100/1000 Ethernet til fiber konverter.

Multimode SC

Dimensioner
26 x 69 x 97mm (H x B x D)
Stik
RJ45 hunstik og SC fiberstik
Kabel
Anvender multimode fiberkabel (50/125 µm eller 62,5/125 µm)
Strømforsyning
Strømforsynes af medfølgende netadapter 5 VDC 2 A
Omformer
10/100/1000 Mbit kobber (RJ45) til 1000 Mbit fiber (SC multimode)
Maks. afstand
Maks. afstand RJ45 100m og fiber 550m ved 50/125 µm fiberkabel og 220m ved 62,5/125 µm fiberkabel