Mediekonverter RJ45 10/100/1000Mbit til Fiber, SFP Gbit, PoE+

Til 1000Base-X SFP transceiver
Understøtter SFP-modul, Single Mode eller Multi Mode 
10/100/1000Base-TX
56VDC PSU medfølger.
Mid-span PoE (4,5/7,8)
PoE effekt er maks. 30 Watt
Alarm ved link-fejl

Varenummer: ETH-RJ45G-SFP-P

DKK 732,00 ekskl. moms

Beskrivelse

10/100/1000 Ethernet til fiber konverter.

Til SFP moduler og med PoE injector.

PoE omformer, der er designet til at imødekomme det stigende behov for netværksudstyr, der kræver højere effekt, f.eks. netværkskameraer med PTZ, bevægelige dome-kameraer med PTZ, VoIP-telefoner med farveberøringsskærme, trådløse LAN-adgangspunkter med flere kanaler (IEEE 802.11a / b / g / n) 
og andre netværksenheder, der kræver højere effekt for at fungere normalt.

Specifikationer

Dimensioner26 x 70 x 94mm (H x B x D)
StikRJ45 hunstik og SFP fiberstik
UnderstøtterUnderstøtter IEEE 802.3at/af af PoE standarden, kan levere op til 30 Watt. Ud på ben 4/5 (+), 7/8(-)
StrømforsyningStrømforsynes af medfølgende netadapter 56 VDC 1,16 A
Maks. afstandRJ45 100m
Omformer10/100/1000 Mbit kobber (RJ45) til 1000 Mbit SFP modul

Tilbehør