100Mbit SFP module, 100Base-FX, multimode, LC (1310), up to 2km

Mini GBIC / SFP optical transceiver
LC fiber cables
1310 nm
up to 2 km multimode

CNV-SFP100M2
437.00 DKK
Tax excluded
Quantity
Physically in stock  

  • Download PDF
  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question

Modul för 100Mbit nätverksutrustning.

SFP fiber plug-in modul.

Insticksmodul för att inkludera Växlar - gör det lätt att ändra till ett annat typ av fiber.

Fiberkonvertermodul i SFP (+) / miniGBIC eller GBIC-format. Kräver motsvarande expansionsutrymme i utrustningen modulen måste installeras - till exempel. switchar.